Jak szukać?

W pole wyszukiwarki w lewym górnym rogu należy wpisać poszukiwane hasło, np. tczew (wielkość liter nie ma znaczenia), a następnie nacisnąć przycisk „Szukaj”. Zostaniemy przeniesieni do strony z wynikami, posortowanymi po 24 zdjęcia na stronę, a jeśli stron będzie więcej niż jedna, na dole pojawi się lista podstron, do których można przejść po kliknięciu. Umieszczenie kursora nad zdjęciem wyświetli jego pełen opis, natomiast kliknięcie spowoduje przejście do szczegółowego opisu wraz ze zdjęciem, które można dodatkowo powiększyć.

Aby dokładniej wyszukiwać zdjęcia, należy użyć dodatkowych operatorów, np. wpisanie frazy fara most wyszuka wszystkie zdjęcia, na których widać te obiekty razem lub osobno, natomiast wpisanie „fara +most” znajdzie tylko zdjęcia, na których widać jednocześnie farę i most. W podobny sposób można z użyciem znaku „-„usunąć niektóre z wyników wyszukiwania, np. gdy chcemy wyświetlić zdjęcia tczewskich kościołów, ale z pominięciem fary, należy wpisać Tczew +kościół –fara. Czasami warto spróbować wpisać słowa kluczowe w odwrotnej kolejności, np. słowa „fara +pożar” pokaże zdjęcia zawierające ujęcia z pożaru wieży farnej, jak i msze ze strażą pożarną, natomiast wpisanie słów pożar +fara znajdzie wyłącznie zdjęcia z pożaru fary z roku 1982.

Jeśli zamiast zdjęcia widać tylko napis „Obrazek tymczasowo niedostępny” oznacza to, że z różnych przyczyn samo zdjęcie nie jest jeszcze widoczne, można jedynie przejrzeć opis szczegółowy zawierający dodatkowe informacje na jego temat.

Zdjęcia można przeglądać również poprzez listę albumów, w których są one posegregowane według treści, np. zdjęcia przedstawiające architekturę, uroczystości miejskie, uroczystości sport. Należy wybrać numer albumu z rozwijanej listy "Przeglądaj albumy", a następnie zatwierdzić wybór przyciskiem Wybierz. Spowoduje to przejście do strony zawierającej zdjęcia z całego albumu. Uwaga: w przypadku albumów mieszczących dużą ilość zdjęć, wczytanie strony może potrwać dłużej niż zwykle.